7 najbardziej niezwykłych restauracji świata

O tym, czy dana restauracja jest dobra, czy nie decyduje wiele czynników. Naturalnie tym najważniejszym jest serwowane jedzenie, ale okazuje się, że inne są równie istotne. W ostatnimi czasie niesłychanie ważna stała się lokalizacja. Ludzie poszukują miejsc mających niepowtarzalny klimat, z oryginalnym wystrojem, miłą obsługą oraz przepięknymi widokami. Można rzec, że coraz częściej nie zwracamy uwagi na to co jemy, tylko gdzie. Poniżej przedstawiamy listę kliku niezwykłych restauracji, w których nawet najprostsza potrawa musi smakować rewelacyjnie.
Le Panoramic, Francja
Restauracja Le Panoramic znajduje się we Francji w gminie Chamonix-Mont-Blanc. Leży w Alpach na szczycie Le Brévent (2525 m n.p.m.). Rozpościera się z niej bajeczny widok na najwyższą górę Europy - Mont-Blanc (4809 m n.p.m.). Można się do niej dostać pieszo ze schroniska Refuge de Bellachat (2152 m n.p.m.) lub wjechać kolejką linową.


Ithaa, Malediwy
Restauracja Ithaa jest pierwszą restauracją zlokalizowaną całkowicie pod wodą - znajduje się ok. 5 metrów pod powierzchnią wody. Ta leżąca na jednej z malediwskich wysp restauracja może pomieścić zaledwie 14 osób jednocześnie (jest tam tylko siedem stolików). Restauracja jest czynna sześć dni w tygodniu, jednak tylko przez godzinę.


Soneva Kiri Resort, Tajlandia
Restauracja w kurorcie Soneva Kiri Resort na wyspie Koh Kood w Tajlandii. Lokal ten jest bardzo nietypowy, gdyż stoliki dla gości znajdują się w bambusowych koszach zawieszonych w koronach tropikalnych drzew. Dania podają kelnerzy zjeżdżający do koszy po stalowych linach - oczywiście robią to z zabezpieczeniem.


Grotta Palazzese, Włochy
Restauracja Grotta Palazzese, jak sama nazwa wskazuje mieści się w grocie. Wydrążona została przez morskie fale w klifach Polignano. Z leżącej na wysokości 24 m n.p.m. Grotta Palazzese rozpościera się niesamowity widok na morze, a rozbijające się u podstawy klifu fale tworzą niepowtarzalny spektakl.


The Grotto, Tajlandia
Restauracja The Grotto należy do ośrodka Rayavadee Resort położonego w południowej części małego półwyspu Railay - pomiędzy miastami Krabi, a Ao Phra Nang. Podobnie jak włoska restauracja Grotta Palazzese znajduje się w wapiennej grocie. Z sufitu lokalu wiszą ogromne stalaktyty, a podłogę pokrywa złoty piasek.


Labassin Waterfall Restaurant, Filipiny
Restauracja znajduje się w kurorcie Villa Escudero Resort w mieście Quazon. Usytuowana jest u stóp ... wodospadu. Niestety nie jest to naturalna kaskada, ale mimo wszystko wygląda świetnie. W Villa Escudero Resort żyje ponad 600 gatunków ptaków, dlatego goście restauracji relaksują się przy ptasim śpiewie. Oczywiście kto ma ochotę, może wziąć orzeźwiającą kąpiel pod wodospadem.


Rock Restaurant, Tanzania

Kameralna restauracja leżąca na niewielkiej skałce tuż przy plaży Michanwi Pingwe na wyspie Zanzibar. Z zewnątrz lokal wygląda dość obskurnie - biały domek kryty strzechą, jednak w środku jest bardzo elegancko. Do restauracji można dopłynąć łodzią, lub dojść pieszo w czasie odpływu. Ze skały rozpościera się malowniczy widok na Ocean Indyjski.

Komentarze

 1. Wow, super wpis! Pierwsze miejsce podoba mi się najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cześć :) muszę powiedzieć, że naprawdę niezwykły blog, ciekawe opisy i super fotki. Będę tu wracać.
  Pozdrawiam i zapraszam również do mnie https://sigasiga-myworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałęm o tych restauracjach, wyglądają niesamowicie.
  Jak dla mnie Grotta Palazzese wygląda najlepiej z przyjemnością wybiorę sie tam z rodziną.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza