7 najładniejszych ogrodów świata

Tym razem geociekawostkowy ranking najładniejszych ogrodów świata. Na naszej liście znalazło się najwięcej ogrodów z Japonii, zatem kto lubi kwiaty koniecznie powinny się tam wybrać. Kolejność przypadkowa. Miłego oglądania :)

Hitsujiyama Park

Hitsujiyama Park znajduje się w Japonii w mieście Chichibu. Słynie z różowego dywanu stworzonego przez floks szydlasty nazywany również płomykiem szydlastym. Japończycy mówią na niego Shiba-Zakura, co można przetłumaczyć jako „trawnik z kwiatów wiśni”.

Labirynt Longleat Hedge

Najdłuższy na świecie żywopłotowy labirynt – łączna długość ścieżek wynosi 2,7 km. Potrzeba ok. 90 minut, żeby go przejść! Labirynt urozmaicają drewniane mostki oraz wieża widokowa, z której można się mu przyjrzeć z góry. Labirynt jest częścią rezydencji Longleat leżącej niedaleko miejscowości Warminster (hrabstwo Wiltshire).

Keukenhof Garden

Ogród w Holandii w miejscowości Lisse. Znajduje się tam ponad 7 mln kwiatów, w tym ponad 4,5 mln tulipanów. Oprócz kwiatów rośnie tam ponad 2500 drzew. Całość urozmaicają liczne rzeczki, kanały, rzeźby oraz wiele, wiele innych atrakcji. Ogród zajmuje ponad 32 ha powierzchni. Można go zwiedzać pieszo, rowerem oraz łodzią. Otwarty jest jedynie przez 2 miesiące – od połowy marca do połowy kwietnia. Keukenhof Garden nazywany bywa Ogrodem Europy.

Ashikaga Flower Park

Piękne ogrody w mieście Ashikaga na wyspie Honsiu (Japonia). Ozdobą ogrodów są najstarsze w Japonii (mają po 100 lat) wisterie (glicynia) – pnącza z pięknym groniastym kwiatostanem. Pnącza trzeba podpierać, gdyż ich pędy osiągają nawet 10 m długości. Wisterie można spotkać przede wszystkim w mokrych lasach i nad brzegami strumieni. Idealnym miesiącem na zwiedzenie Ashikaga Park jest maj, gdyż rośliny wtedy kwitną i najpiękniej pachną.

Château de Marqueyssac

XVII-wieczne ogrody w południowej Francji w gminie Vézac (Akwitania). Są jednymi z najpiękniejszych francuskich ogrodów. Ich główną atrakcją są przycięte w bajecznie kształty drzewka bukszpanu – jest ich tam ok. 150 tys. Twórcą ogrodów jest prawnik Julien de Cerva, który poświęcił 30 lat swojego życia na ich stworzenie. Ogrody zajmują powierzchnię prawie 22 ha.

Hitachi Seaside Park

Park kwiatowy niedaleko miasta Hitachinaka w prefekturze Ibaraki (Wyspa Honsiu, Japonia). Łączna powierzchnia Hitachi wynosi ok. 190 ha. Ogród słynie przede wszystkim z niebieskich wodolistów (nemophilas) – co roku kwitnie ich około 5 milionów. Jego dużą część pokrywają również mietelniki żakule uformowane w kuliste formy. Jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Japonii.

Parque Francisco Alvarado

Park w centrum niewielkiego miasta Zarcero – leży w Kordylierze Centralnej w Kostaryce. Od 1960 roku tworzy się tam przeróżne figury z drzew i krzewów m.in.: zwierzęta i dinozaury. Największą atrakcją jest jednak tunel składający się z 16 łuków prowadzący do kościoła Iglesia de San Rafael.

Komentarze

 1. Echh, ile bym dała, żeby się tam znaleźć...

  OdpowiedzUsuń
 2. Największe wrażenie robi na mnie labirynt. Chciałbym się po nim przejść ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałem, że takie miejsca mogą tylko żyć w mojej wyobraźni, a tu proszę! Przepiękne ogrody, które człowiek ma ochotę zwiedzić po jednym obejrzeniu zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę odwiedzić każde z tych miejsc, taki jest mój cel! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne zdjęcia! Bardzo chciałbym je zwiedzić i mieć czas by tam wypoczywać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe fotografie. Nie mogę się napatrzeć na te cuda. Każde z nich wygląda jak z obrazka. Najbardziej podoba mi się labirynt i ogród w Japonii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ashikaga Flower Park to zdecydowanie mój faworyt. Odkładam pieniądze, żeby go zobaczyć, bo jestem w nim absolutnie zakochana :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza