Fotoavion - zdjęcia z lotu ptaka

W wyniku serii przypadkowych zdarzeń znalazłem się na planie reklamy popularnej sieci dyskontów. Poznałem tam ekipę filmowców z profesjonalnym hexacopterem (bezzałogowy statek powietrzny) wyposażonym w kamerę. Gdy zobaczyłem, czym ci ludzie się zajmują, pomyślałem, że to naprawdę fajne życie – odwiedzasz ciekawe miejsca, uczestniczysz w ważnych wydarzeniach, spotykasz interesujących ludzi, no i przede wszystkim latasz, jak ptak. 

Wyglądało to świetnie, jednak wiedziałem, że taka „zabawka” musi kosztować fortunę. Nigdy czymś takim nie latałem, dlatego wydawało mi się to dość skomplikowane. Zastanawiałem się, czy kiedykolwiek nauczę się tym sterować. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw rozpocząłem poszukiwania. Po kilku miesiącach stałem się szczęśliwym posiadaczem Quadrocoptera Phantom 2. Kosztował sporo, ale jakość filmów i zdjęć zrekompensowała mój ostro nadszarpnięty budżet.

Zielone centrum Poznania.

Od urodzenia mieszkam w Poznaniu, więc siłą rzeczy skupiłem się właśnie na tym mieście i jego najbliższym otoczeniu. W przyszłości chciałbym podróżować po całej Polsce. W szczególności marzę o odwiedzeniu Mazur, Sudetów, Bieszczad i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Poprzez zdjęcia lotnicze, zamierzam pokazać piękno polskiej przyrody z nieco innej, często niewidocznej dla zwykłego człowieka, perspektywy. 

W głowie mam multum pomysłów, jednak brakuje mi czasu na ich realizację. Najważniejsza jest dla mnie rodzina i praca, hobby spada na drugi plan. Wierzę, że za klika lat się to zmieni i moja pasja przekształci się w pracę. Powoli już się tak dzieje – napływają małe zlecenia. W najbliższym czasie chcę skupić się na sesjach ślubnych, łącząc ujęcia z drona z ujęciami z ziemi. Próby już za mną, a wkrótce czeka mnie nie lada wyzwanie – pierwszy ślub

Poniżej krótka galeria zdjęć z lotu ptak. Po więcej zapraszam na Fotoavion

Przez centrum miasta przepływa Warta.
Winogrady – dzielnica Poznania.
Smochowice – część Poznania z zabudową jednorodzinną.
Panorama stolicy Wielkopolski. W prawym-dolnym rogu INEA Stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań.
Widok na „królewskie osiedla” Poznania.
I jeszcze raz „królewskie osiedla”.
Zielona stolica Wielkopolski.
Stare Miasto z ratuszem.
Panorama Poznania znad Góry Moraskiej – najwyższe wzniesienie w mieście.
Imprezka…..
Największy zbiornik wodny miasta – Jezioro Kierskie.
Obrośnięte lasem Jezioro Tuczno (Województwo Zachodnipomorskie).
Zachód słońca nad Bałtykiem.
Piękna piaszczysta plaża w Gdańsku.
Park Cytadela – największy park Poznania.
Kampus Morasko – kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Polska wieś.

Tekst: Tomasz Duszyński

Zdjęcia: Tomasz Duszyński
Strona: www.facebook.com/fotoavion

Komentarze

 1. Fajne fotki, może teraz pora na filmik?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet blok w którym kiedyś było mi dane mieszkać w Poznaniu załapał się na zdjęcie ;) świetne są takie zdjęcia, oby udało Ci się odwiedzić Bieszczady, bo to moim zdaniem najpiękniejsza cześć Polski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I tu widać że ziemia jest okrągła :) Świetne fotki, z fajnej perspektywy. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. 42 year-old Community Outreach Specialist Luce Cameli, hailing from Chatsworth enjoys watching movies like Major League and Genealogy. Took a trip to Archaeological Site of Atapuerca and drives a Neon. Link strony

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza